A Mandiner megkérdezte Tiborcz Istvánt: Milyen üzenetet fogalmazna meg a fiatal vállalkozók számára?

"Mit üzen azoknak a fiataloknak, akik ingatlanokkal kívánnak foglalkozni? Érdemes belevágni most a vállalkozói létbe?" Ez az utolsó kérdése annak a rövid, hatkérdéses miniinterjúnak, amelyet a Mandiner készített Tiborcz Istvánnal, a miniszterelnök vejével, a 15. leggazdagabb magyarral egy konferencián. És a válasz?
"Fedezzék fel a világot, tágítsák ki a látásmódjukat, hogy minél gazdagabb élményekkel, tapasztalatokkal és inspiráló impulzusokkal gazdagodhassanak."
Az interjú középpontjában Tiborcz Budapest jövőjének átalakítására vonatkozó elképzelései állnak. Véleménye szerint a város lakhatási gondjait több összetevő befolyásolja, és kiemeli, hogy Budapest turisztikai szempontból kiemelkedő helyszín, amely folyamatosan vonzza a látogatókat. Az Airbnb jelenléte az elmúlt évtizedben jelentősen megemelte az árakat és a bérleti díjakat, ami tovább súlyosbítja a helyzetet. Tiborcz hangsúlyozza, hogy a műemlék jellegű belvárosi épületek lakáscélú felújítása nem lenne célszerű, hiszen a renoválás költségei magasak, ami a bérleti díjak emelkedéséhez vezetne. Szerinte a legjobb megoldás az lenne, ha megfizethető árú lakások épülnének, különösen a külső városrészekben, illetve a rozsdaövezetekben. Érdekes, hogy Tiborcz maga nemrégiben egy műemlék épületbe költözött, nem egy elhagyatott területen, hanem a XII. kerületben, csupán pár lépésnyire a Botaniq nevű szórakozóhelytől, ahol állítása szerint minden legális.
Tiborcz Istvánt múlt kedden volt szerencséje megkérdezni Czinkóczi Sándor kollégánknak arról, hogy a karrierje elindult volna-e az Elios-projektek nélkül. Azt felelte:
"Az én pályafutásom már az Elios-ügy előtt megkezdődött."
Néhány nappal később felkerestük az apósát is az üggyel kapcsolatban, aki határozottan visszautasította, hogy bármilyen módon összefüggésbe hozható lenne a családtagjai meggazdagodásával, hangsúlyozva, hogy ő csupán az ország miniszterelnöke.