A Szuverenitásvédelmi Hivatal álláspontja szerint Magyarország ellen koncepciós eljárás folyik.


A Szuverenitásvédelmi Hivatal közleménye szerint Lánczi Tamás fogadta az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottságának (LIBE) delegációját. A tárgyalás előtt a LIBE delegációvezetője elzárkózott attól, hogy videó- vagy hangfelvétel készüljön, vagyis megakadályozták, hogy a magyar és az európai állampolgárok hiteles és pontos képet kaphassanak a találkozóról - írja az MTI.

"A találkozó során világossá vált, hogy miért zárták ki a nyilvánosságot: koncepciós eljárás zajlik a szuverenitásvédelmi törvénnyel és Magyarországgal szemben" - áll a közleményben. "A delegáció tagjai a USAID és a brüsszeli bizottság által finanszírozott politikai nyomásgyakorló szervezetek vádjait ismételgették, és elzárkóztak attól, hogy a hivatal elnökének bármilyen kérdésére vagy felvetésére érdemi választ adjanak".

A hivatal álláspontja szerint a magát tényfeltárónak tituláló bizottság működése képmutató, mivel az Európai Bizottság már megkezdte a kötelezettségszegési eljárást Magyarország ellen, amit az Európai Parlament is támogat. Kiemelték, hogy "a bizottság tagjai között egyértelműen megfigyelhető a személyes pártpolitikai elkötelezettség, hiszen az egyik bizottsági tag nemrégiben egy budapesti pártrendezvényen is felszólalt, most pedig pártatlan tényfeltáróként próbál tetszelegni."

"A legutóbbi látogatás is világosan rámutat arra, hogy egy összehangolt politikai beavatkozás bontakozik ki Magyarország irányába. A Szuverenitásvédelmi Hivatal határozottan ellenáll a politikai nyomásgyakorlásnak, és továbbra is elkötelezetten vizsgálja a külföldi beavatkozások nyomait" – áll a közleményben.

Ahogy már korábban említettük, április 16-án, szerdán sajtótájékoztatót tartott az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottság (LIBE) Magyarországon, a budapesti Európa Pontban. A küldöttség hétfőn érkezett hazánkba, hogy alaposan megvizsgálja az ország jogállamisági helyzetét, valamint számos, az uniós értékekkel kapcsolatos kérdést.

A szuverenitásvédelmi törvény kapcsán Tineke Strik, a holland delegáció vezetője kifejtette, hogy a külföldi beavatkozásokkal szembeni védelem valóban fontos és jogos cél. Ugyanakkor aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatal túlzottan kihasználja széleskörű hatáskörét, amikor olyan újságírókat és civil szervezeteket céloz meg, akik nem osztják a kormány véleményét.

Related posts