Az Ég Kútja néven is ismert, ez a lenyűgöző természeti képződmény 660 méter mélyen húzódik a föld alatt, és varázslatos látványával bűvöli el a látogatókat.


Kínában ismét valami utolérhetetlenül nagy és lélegzetelállító: ez az Ég kútja, amelyet, ha az ember egyszer közelről lát, egy életen át nem felejti.

már a híres Yangtze-folyó mentén barangolva is olyan élményekkel találkozunk, amelyek messze felülmúlják a megszokott tájképeket. A folyó hatalmas kanyargós árterületei, a környező hegyek meredek falai és a zöldellő rizsföldek látványa egy olyan varázslatos világot teremt, ahol az emberi kéz és a természet harmóniában él egymással. De Kína csodái nem csupán a tájban rejlenek. Gondoljunk csak a híres barlangtemplomokra, mint a Dunhuang-i Mogao-barlangok, ahol a falakat festett buddhista művészet borítja, mesélve a múlt titkairól és a spirituális utazásokról. Ezek a helyszínek nemcsak kulturális örökségünket gazdagítják, hanem egyben ablakot nyitnak a történelemre, amelyben Kína évezredeken át formálta saját identitását. A természet és az emberi kreativitás találkozása Kínában tehát egy folyamatosan változó, sokszínű tapasztalat, amely minden látogatót lenyűgöz. Akár a csodás Huangshan-hegység csúcsaira, akár a világ legnagyobb szén-dioxid-kibocsátó városába, Pekingbe látogatunk, mindig találunk valami különlegeset, ami meglep és inspirál. Kína dimenziói tehát nem csupán földrajzi vagy kulturális határok, hanem olyan élmények, amelyek örökre megváltoztatják a világ iránti érzékelésünket.

A világ legnagyobb és legmélyebb víznyelője Kínában található, egy lenyűgöző természeti képződmény, amely a föld mélyén rejlő titkokat tárja fel. Ez a különleges hely nemcsak a geológiai érdekességekkel bír, hanem a környező táj szépsége és a felfedezésre váró kalandok miatt is vonzza a látogatókat. A víznyelő mélysége és hatalmas mérete szinte mágnesként vonzza a kíváncsi utazókat, akik szeretnék megismerni a természet e csodálatos alkotását.

A Mennyország vagy az Ég kútjának nevezett Xiaozhai Tiankeng víznyelő valójában egy lenyűgözően hatalmas szakadék. Mélysége 662 méter, míg hossza eléri a 626 métert, szélessége pedig 537 méterre rúg. Ez a monumentális természetes képződmény olyan méretű, hogy szinte felfoghatatlan az emberi elme számára.

Körülbelül 120 millió köbméternyi anyag tűnt el az idők folyamán, ahogy a folyó fokozatosan feloldotta és magával sodorta azt.

A jelenlegi, öblös és szinte kör formájú kráter, más néven kút, valójában két különálló részből áll, amelyeket egy lejtős, zöld növényzettel borított és földdel díszített párkány oszt el egymástól. E különleges forma a mészkőbe zárt talajnak köszönhetően jött létre, és a két, egymásba illeszkedő tál mélysége együtt több mint 660 méteres lélegzetelállító űrt képez.

Ha ez a panoráma önmagában nem lenne elegendő ahhoz, hogy lenyűgözzön, akkor a képzeletbeli díszletet egy gyönyörű vízesés is megkoronázza, amely az esős évszak varázsában bontakozik ki a víznyelő torkolatánál.

A felfedező kedvű látogatók számára egy lenyűgöző, 2800 fokból álló lépcsősort alakítottak ki, amely lehetővé teszi számukra, hogy felfedezzék a hely szépségeit és titkait.

Related posts