Danko és Grendel közösen osztották ki Ficót a Na telo műsorában, miközben heves vitába bonyolódtak egymással is.

"A politikai diskurzus elengedhetetlen része a vita, és ebbe a miniszterelnök is bármikor bekapcsolódhat. Robert Ficónak azonban nem csupán a tanácsadói véleményére kellene támaszkodnia, mivel azok nézőpontja meglehetősen korlátozott" - hangsúlyozta Andrej Danko, az SNS elnöke a Markíza televízió Na telo című műsorában, miközben koalíciós partnerét bírálta. Ezt tovább árnyalta Grendel Gábor, a Szlovákia Mozgalom képviselője, aki kifejtette, hogy Fico másfél éves miniszterelnökségének legfőbb eredménye az, hogy a politikai elit helyzete javult, míg az állampolgárok élete romlott.
A Markíza műsorában Grendel megemlítette, hogy a miniszterelnök pályafutása eddigi során először tapasztalja meg, milyen is igazán válságos időszakban lenni. Azt is hangsúlyozta, hogy jelenleg nehézségekkel küzd, és emiatt nem képes eleget tenni a családok és az idősek iránti gondoskodási ígéreteinek.
Danko véleménye szerint Fico nem hajlandó figyelembe venni koalíciós partnereit, és ezzel összefüggésben említést nyert néhány SNS által javasolt törvénytervezet, amelyek a civil szervezetek ellen lépnének fel, illetve a védőoltások ügyét is érintik. Mindazonáltal Danko cáfolta, hogy a kormánykoalíció szétesésének jelei lennének, még akkor is, ha májusban az SNS a pártelnök által beígért törvényjavaslatot kíván benyújtani a tranzakciós adó "részleges betiltásáról". Ennek elfogadása révén az egyéni vállalkozók mentesülhetnének az illeték alól. Danko úgy véli, hogy a Hlas, valamint Rudolf Huliak és Samuel Migaľ miniszterek támogatásáról is biztos lehet a javaslat kapcsán, és a Slovensko támogatását Grendel is megerősítette. A két politikus egyetértett abban is, hogy az államnak takarékoskodnia kellene, különösen a politikai elit fizetésein. Ezen kívül Danko a 13. havi nyugdíjak kapcsán is kifejtette, hogy szerinte ezek "megölik az állami költségvetést".
Grendel és Danko abban a kérdésben egyetértenek, hogy egyikük sem elégedett teljes mértékben a Vajnoryban (Pozsonyszőlős) tervezett kórház koncepciójával. Grendel véleménye szerint Eduard Heger kormánya alatt jelentős előrelépés történt a főváros Rázsochy városrészében megvalósuló állami egészségügyi intézmény tervének kidolgozásában, amelyet szerinte csupán Zuzana Dolinková, a korábbi egészségügyi miniszter "szabotált". Az SNS elnöke ezzel kapcsolatban úgy nyilatkozott, hogy "Ficónak érdemes lenne felvennie a kapcsolatot a Penta egyik társalapítójával, Jaroslav Haščákkal, hogy az megmutassa neki, milyen a helyes kórházépítési gyakorlat".