Az Uber bejelentette, hogy bevezeti a vezetési időkorlátot Budapestre.

Az Uber bejelentette, hogy új biztonsági funkciót vezet be: április 21-től Budapesten is elérhetővé válik a Vezetési időkorlát. Ez a kezdeményezés célja, hogy megóvja a fővárosi utasokat és sofőröket a kimerültségből adódó balesetektől - tájékoztatta a társaság a nyilvánosságot.
A hosszú ideig tartó vezetés bizonyítottan növeli a fáradtságból eredő balesetek kockázatát. A budapesti taxitársaságok többsége mégsem szabályozza azt, hogy sofőrjeik meddig vezethetnek pihenés nélkül. Az Uber-sofőrök ma hivatalos értesítést kapnak a Vezetési időkorlát funkció bevezetéséről:
2025. április 21-től kezdődően az Uber-sofőrök számára kötelező lesz betartani a 12 órás vezetési időt, amely alatt pihenés nélküli autózásra nincs lehetőségük.
Az Uber már számos régióban, mint például Afrika, a Közel-Kelet, az Egyesült Államok és különféle európai országok, sikeresen bevezette ezt a rendszert. Ezzel a lépéssel a vállalat kiemelkedő elköteleződést tanúsít a sofőrök, az utasok és a közlekedésben részt vevő egyéb személyek biztonsága iránt.
A Vezetési időkorlát lényege, hogy az Uber applikációja folyamatosan nyomon követi a sofőr vezetési óráit, és nem engedélyez 12 óránál hosszabb, pihenés nélküli vezetési időt. Ahogy a sofőr megközelíti a 12 órás határt, az applikáció értesítéseket küld, hogy felhívja a sofőr figyelmét: tartson pihenőt! Amint a sofőr átlépi a 12 órát, az alkalmazás azonnal (folyamatban lévő fuvar esetén az út végeztével) offline állapotba kapcsol 6 órára. A rendelkezésre álló vezetési idő minimum 6 órát meghaladó offline állapot után áll vissza 12 órára. Természetesen a sofőr bármikor dönthet úgy, hogy pihenőt tart és offline állapotra vált - a 12 óra elérése nem feltétele a szünetnek.
A Vezetési időkorlát csupán egy összetevője annak a széleskörű biztonsági intézkedésrendszernek, amelyet az Uber a világméretű adatok és milliónyi utazási tapasztalat alapján, valamint adatvezérelt analízisek révén alakított ki - áll a közleményben.