Kedves szórakozás a mesterséges intelligenciával való interakció, de talán érdemes belevágni!


A ChatGPT-t kifejlesztő OpenAI vezetője szerint a kedveskedésre és udvariasságra fordított számítási teljesítmény költségei elérhetik a tízmillió dollárt.

Sam Altman, az OpenAI techmilliárdos vezérigazgatója nemrégiben nyíltan elismerte, hogy komoly összegeket költ arra, hogy az emberek udvariasan használják az MI-chatbotokat, például "kérem"-et és "köszönöm"-öt mondva. Egy felhasználó az X platformon (korábban Twitter) azon morfondírozott, hogy mennyi pénzt veszíthet az OpenAI az udvariassági formulák által generált áramfogyasztás miatt, hiszen az udvariasság feldolgozása ugyanolyan számítási kapacitást igényel, mint a valódi feladatok megoldása. Altman erre így reagált: "több tízmillió dollárt, de ez jól elköltött pénz" - számolt be róla a Futurism.com.

Bár első pillantásra furcsának tűnhet, hogy udvariasan bánjunk egy mesterséges intelligenciával, számos AI-fejlesztő szerint ennek jelentősége van. Kurtis Beavers, a Microsoft tervezési részlegének egyik vezetője úgy fogalmazott, hogy a helyénvaló nyelvhasználat "elősegíti a tiszteletteljes és együttműködő reakciókat."

Beavers szerint a válaszok hangvétele szorosan összefonódik a választott nyelvi stílussal. A mögöttes logika világos: amit mesterséges intelligenciának nevezünk, valójában egy fejlett jósló algoritmus, amely hasonló módon működik, mint a telefonok prediktív szövegbeviteli funkciója – csupán sokkal kifinomultabb formában képes mondatokban reagálni a kérdésekre vagy utasításokra.

"A Microsoft WorkLab belső dokumentumában olvasható, hogy ha a mesterséges intelligencia észleli az udvariasságot, akkor nagyobb valószínűséggel maga is udvarias módon reagál. A generatív AI képes visszatükrözni a felhasználók által alkalmazott professzionalizmus, világosság és részletesség szintjét a válaszaiban."

Related posts