Elon Musk egy váratlan döntéssel felfüggesztette az ebola megelőzésére irányuló programot, amely sokak számára meglepetést okozott. Az esemény felvetette a kérdést, hogy milyen hatással lehet ez a globális egészségügyi helyzetre és a jövőbeni járványok me

A techmilliárdos véleménye szerint a probléma gyökere abban rejlik, hogy az USAID-nek nyújtott támogatások csökkentése vált szükségessé, miközben a finanszírozás szempontjából elvileg nem merült fel zavar.
Elon Musk szerdán, az első kabinetülésén bejelentette, hogy a Fehér Ház DOGE irodája, amely a kormányzati hatékonyságért felel, átmenetileg leállította az ebola megelőzésére irányuló programok finanszírozását. A döntés nem volt szándékos, de mégis komoly aggodalmakat vetett fel – számolt be róla az Independent.
A techmilliárdos kifejtette, hogy a gondok akkor merültek fel, amikor az USAID finanszírozását próbálták mérsékelni.
Nem törekszünk a tökéletességre, de amikor hibázunk, azonnal lépéseket teszünk a hiba kijavítására. Így cselekedtünk akkor is, amikor véletlenül rövid időre eltávolítottuk az ebola prevenciós finanszírozást az USAID rendszeréből.
- jelezte Elon Musk Donald Trumpnak a kabinetülésen.
Hozzátette, hogy annak ellenére, hogy csoportja átmenetileg megkurtított egy kritikus fontosságú programot, amely segíthetett volna megelőzni egy halálos járvány kitörését, ragaszkodott ahhoz, hogy a gyors cselekvés volt a legfontosabb a megtakarítási célok eléréséhez.
Elon Musk nem hivatalos tagja Donald Trump kabinetjének, ennek ellenére a világ leggazdagabb embere "különleges kormányzati alkalmazottnak" lett kinevezve, kinek feladata az ország költségvetésének stabilizálása.
A Trump-adminisztráció nemrégiben bejelentette, hogy drasztikus lépéseket tesz az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége (USAID) külföldi segélyezési programjaival kapcsolatban, és a szerződések több mint 90 százalékának megszüntetését tervezi. Ez a világ számos pontján összesen 60 milliárd dollárnyi amerikai támogatás megvonását jelenti. Az intézkedés következtében több ezer munkatársat bocsátottak el, vagy kényszerszabadságra küldtek, így az ügynökség csupán 600 fős csapata maradt, hogy irányítsa a fennmaradó projekteket.
Elon Musk kijelentette, hogy a hiba nem okozott fennakadást, de az USAID egy alkalmazottja mást állít. Jeremy Konyndyk szerint a kormány globális járványokra és katasztrófákra való reagálási képességét "mostanra tönkretették" a milliárdos megszorításai. Ami megmaradt, az már csak "fügefalevél-törekvés", mellyel a vezetők politikailag fedezik magukat.