Folyton karikás a szemed? Ne csüggedj, a megoldás nem csupán a korrektornál rejlik! Az élet apró trükkjei és a megfelelő szokások segíthetnek abban, hogy friss és ragyogó tekintettel nézhess a világra.


A szemkörnyék ápolása fiatalkorban is fontos, hiszen itt nagyon vékony a bőr, és minden ártalom egyből nyomot hagy a területen. Míg fiatalabb korban gyorsan regenerálódik a bőr, 30 felett már a karikás szem akár állandóan is jelen lehet, ha néhány apróságra nem figyelsz oda. Ha korrektorral elfeded, azzal az alap problémát nem oldod meg, és az öregedési folyamat sem fog lelassulni. Összegyűjtöttük, mi mindent tehetsz meg a karikás szem ellen!

A szem alatti karikák megjelenése gyakran a kialvatlanság következménye, de előfordulhat, hogy akkor is észlelhetjük őket, ha elegendő és pihentető alvást kaptunk. Ilyenkor a háttérben általában valamilyen ártalmatlan ok húzódik meg, amelyet egy kis életmódbeli változással könnyen orvosolhatunk. Ugyanakkor vannak olyan esetek, amikor komolyabb figyelmet érdemelnek a karikás szemek: ha hetek vagy hónapok óta kitartóan jelen vannak, ha a bőr kékes árnyalatot ölt, vagy ha a szemkörnyék viszket, érzékeny, és egyéb tünetek, mint fejfájás vagy látásproblémák is társulnak. Nézzük meg, milyen mindennapi tényezők állhatnak a háttérben, és hogyan tudjuk kezelni ezt a jelenséget!

Nemcsak a sószóróból az ételre szórt sóra kell gondolni, hanem minden sós snackre, gyorskajára. Ha túl sok a só az étrendedben, az vízvisszatartáshoz vezethet, ettől pedig a szem környékén puffadás alakulhat ki. Főleg este érdemes kerülni a túlságosan sós ételeket, ha reggel nem akarsz táskákat a szemed alá.

Az allergia sokkal több, mint puszta tüsszögés és orrfolyás; az érintettek életét jelentősen megnehezíti, és a karikás szemek kialakulásának is gyakori forrása. Ha úgy érzed, hogy allergiás reakciók jelentkeznek nálad, ne habozz, kérd ki egy szakember véleményét, és kezeltessd magad! A kezeletlen allergia nemcsak esztétikai problémákat okozhat, hanem súlyosabb következményekkel is járhat, például gyógyíthatatlan asztma kialakulásával. Az egészséged érdekében érdemes lépéseket tenni!

A gravitáció éjszaka is aktívan teszi a dolgát, és reggelente karikás szemekkel ébredhetsz, ha hason vagy oldalt fekszel. Ilyenkor a folyadék a szem alatti területen halmozódik fel, ami puffadáshoz vezet. Érdemes kipróbálni, hogy hanyatt fekve alszol, vagy emeld meg a fejed egy extra párnával, hogy csökkentsd a reggeli duzzanatot.

Related posts