Illényi Katica, a világhírű hegedűművész, egy különleges utazáson ment keresztül, amelyet a rák diagnózisa határozott meg. Míg a közönség számára a színpadon mindig a tehetség és a szenvedély ragyogott, Katica a háttérben egy komoly harcot vívott. Betegsé
Egy időre búcsút int az RTL népszerű sorozata: Gáspár Kata megosztotta búcsúját A renitens főszerepétől - nézd meg a videót!
Illényi Katica nem mindennapi megpróbáltatásokon ment keresztül. A világszerte elismert hegedűművész a rákkal folytatott harcot vívta, ám a közönség ebből semmit sem sejtett, hiszen hónapokon át parókában lépett színpadra. A COVID-járvány után, amikor a betegségéről beszélni kezdett, addig titkolta a nehézségeit, amíg nem érezte magát teljesen felépültnek. Most azonban elérkezett az idő, hogy megossza tapasztalatait. Katica elmondta, hogy a műtét előtti három hét volt a legnehezebb időszak az életében, de a beavatkozás után végre elkezdtek rendeződni a dolgok.
"Műtét után ott állt az ágyam mellett az orvos, és azt mondta: "Katica, jól sikerült a műtét, minden, ami rossz volt, kikerült, most jön a kemoterápia. Vállalja?" Mi jön?! Mit vállalok? Erre nem számítottam. Megijedtem, hisz oly sok rosszat hallani a kemoterápiáról. Abban, hogy végül is dönteni tudtam, és a kezelést elfogadtam, sokat segített egy fiatal doktornő. A műtét másnapján bejött hozzám, rám nézett, és azt kérdezte: "Katica, hol a hegedűje?" Mondtam neki, nem gondoltam, hogy behozom, mire ő: "Jaj de kár! Másnap a családom behozta nekem a hangszert, én pedig így aztán az ágyban, félig fekvő, félig ülő pózban eljátszottam neki Bach E-dúr Prelúdiumját. Közben arra gondoltam, édes Jóistenem, ugye nem ez lesz életem utolsó koncertje. Ezt a gondolatot persze abban a pillanatban már töröltem is az agyamból"
- mondta a Best magazinnak a hegedűművész, aki a nehéz pillanatokban is a nevetés erejére támaszkodott, még akkor is, amikor a kezelések következtében a haja eltűnt.
Amikor elérkezett a pillanat, egy határozott gondolat fogalmazódott meg bennem: most jöjjön a borotva! Szinte izgatottan vártam, hogy milyen új énem bontakozik ki haj nélkül. Elhatároztam, hogy nem engedem, hogy a szomorúság eluralkodjon rajtam; inkább buli lesz ez az egész! Másnap pedig megérkezett hozzánk a húgom kilencéves kislánya, aki vidáman filctollal virágokat rajzolt a fejemre, és ezzel még színesebbé tette ezt az új fejezetet az életemben.
Illényi elmesélte a megpróbáltatásait, és megemlítette, hogy nem csupán a haja, hanem a szemöldöke és a szempillái is eltűntek.
Reggelente, amikor felébredtem, mindig rajzoltam magamnak egy arcot. A női sorstársaimnak, akik hasonló helyzetben vannak, azt javaslom, hogy még a kemoterápia megkezdése előtt érdemes elgondolkodni a szemöldök- és szemkontúr-tetováláson, mert ez nagy segítséget nyújthat a megjelenésük fenntartásában.
A sport jelentősége napjainkban megkérdőjelezhetetlen. Nem csupán a fizikai egészség megőrzésében játszik kulcsszerepet, hanem a mentális jólét és a közösségi kapcsolatok erősítésében is. A rendszeres testmozgás hozzájárul a szív- és érrendszeri betegségek megelőzéséhez, javítja az állóképességet és segít a stressz csökkentésében. Emellett a sportágak sokszínűsége lehetőséget ad arra, hogy mindenki megtalálja a számára legmegfelelőbb mozgásformát, legyen az csapatjáték, egyéni sport vagy akár rekreációs tevékenység. A sport nem csupán a fizikai határok feszegetéséről szól; a csapatmunka, a kitartás és a versenyszellem fejlesztése révén értékes életleckéket tanulhatunk. Az aktív életmód tehát nem csupán a testünkre, hanem a szellemünkre is jótékony hatással van. Éppen ezért fontos, hogy minél többen beépítsük a sportot a mindennapjainkba, hiszen ezáltal egy egészségesebb és boldogabb életet élhetünk.