Hőkamerás drónok segítségével mentik meg az őzgidákat a kaszálás előtt | Sokszínű világ A mezőgazdaság modernizálása új lehetőségeket teremt a természetvédelem számára. A legújabb technológiai vívmányok, mint például a hőkamerás drónok, forradalmasítják


A hőkamerás dróntérkép kiváló eszköz a megfelelő szakember felfedezéséhez, hiszen precíz adatokkal és részletes képekkel támogatja a döntéshozatalt.

Képzeljük el, hogy a tavaszi kaszálás előtt akár egyetlen gombnyomással megvédhetjük a vadon élő újszülött állatokat, nyuszikat és őzgidákat. Igen. A hőkamerás dróntechnika ma már nem csupán egy menő kütyü, hanem egy életmentő eszköz.

A természetvédelmi elkötelezettséggel bíró emberek számára az első kaszálás során elengedhetetlen eszköz a hőkamerás drón, amely segít megóvni a vadvilágot. A későbbi kaszálások alkalmával más vadvédelmi megoldások is hasznosak lehetnek, hiszen az ellési és költési időszak már letelt (például vadriasztó láncok vagy ultrahangos riasztók). Az őzgidák április és július között jönnek világra, a legtöbbjük pedig május és június hónapokban. Az első két hét különösen kritikus, ekkor van szükség a hőkamerás drónos mentésre. Amennyiben fészkek vagy gidák kerülnek mentésre, vagy a helyüket megjelöljük, a kaszálás az adott területen már tilos, mivel ez állatkínzásnak és természetkárosításnak minősül - áll a Vadvilág portálon.

Kaszálás előtt a térképen lévő legközelebbi drónpilótát lehet hívni, aki egyéni egyezség alapján szolgáltathat. Ameddig van rá lehetőség, addig a Vadvilág Alapítvány ingyen végzi a mentéseket.

A hőkamerás dróntérkép a tájegységi fővadászok közreműködésével készült, akik szakértelmük révén hozzájárultak a projekt sikeréhez.

Ha valaki szeretné, hogy a térképen megjelenjen a Vadvilág Élőhelyrehabilitáló Alapítvány weboldalán, bátran kérheti a szükséges támogatást.

Related posts