Itt a válasz, ami segíthet kezelni az agresszív autósokat!

Valaha annyira nehéz helyzetben volt, hogy az albérletét sem tudta fedezni, de ma már milliárdossá vált, és a nők egyik legnagyobb vonzerejévé lépett elő.
A Bëlga „Egyre gondolunk” című albuma olyan, mint a régi Magyar Televízió ikonikus Ablak című közéleti műsora, ahol a nézők bátran megoszthatták panaszukat, miközben Bálint gazda hasznos tanácsokat osztott meg a zsizsik elleni védekezésről. Emellett pedig felmerülhet a kérdés, hogy miért éppen az a doktor próbál minket leszoktatni a dohányzásról, aki közben egy 120-as Marlborót füstöl, mintha mi sem történt volna. Az album hangulata és témái hasonlóan sokszínűek és ironikusak, mint a műsor, amely egyszerre szórakoztat és elgondolkodtat.
A Bëlga a fapados légitársaságok késedelmeire hívja fel a figyelmet, miközben a kukások ügyetlenül rárakják a kocsikra a kiürült szemeteseket. Déri János most Bauxit hangján szólal meg, míg Feledy Péter a Még5milliárd szerepében tűnik fel. Wisinger István Tokyo karakterét idézi meg, DJ Titusz pedig a rendező, Born Ádám kérdéseire válaszol.
Képzeljünk el egy Ablak paródiát... A szerkesztők Tere-fere kekszébe DJ Titusz rácsöppentett volna némi LSD-t, és a Papp Endrére emlékeztető, de sárga Tisza melegítőbe bújt műsorvezető máris azzal kezdi a felkonfot, hogy Pompásan indul a nap, gond nélkül kaksiztam ma. Ránéztem, nem volt szaga, de volt egy hangulata. Az album részint egy megzenésített önkormányzati harsona, valahol az agglomerációban, amihez hozzácsomagoltak egy Bëlga kazettát is, amin ott van például a Gazdabolt című remeklés.
Szárad a kabát, gyűjtsd be a ruhát, keverem a triazolt, vidd be a kutyát! Ész nélkül szórom, vegyész nem kell ide, kinyírom a talajt is, mire belépsz, ne feledd! (...) Mondom, adjál már valamit a vakondra, hé! Aszondja karbid, kérdezem, az meg mi? Be a járatba, azt' adj neki vizet, mert a vakondnak az büdös, nem szereti ezeket. Mondom, jöhet, de van még varasodás, lóbabzsizsik, meg tűzelhalás. Hát, a kertbe nem kéne már, baszni rá! Glialkát neki, aztán térkövet rá!
Az album afféle szaknévsor is, a kertész mellett ott az ingatlanos, aki már az adásvétel előtt ott kering az ügyvédi irodában, és kéri a százalékát, miközben úgy ejti ki a minimál, és art deco szavakat, mintha csak Beyoncé mutatná be a nappaliját.
A bejutást az ajtó biztosítja. A kilátásért az ablak felel. A falak pedig a szoba határait jelölik ki. A lakásban pedig a padló ad teret a közlekedésnek.
És lelki szemeink tényleg megjelenik előtt korunk hőse, az ingatlanos, vagy a Turbulencia című dal pilótája, és persze az összes Duty Free shopban méltatlankodó utas, akik olyanok mint egy balatoni SZOT üdülő vendégei valami halászcsárdában, csak nem Gyenesdiás mellett vagyunk, 1979-ben, hanem napjainkban Dubaiban.
Ha Nagy Lajos napjainkban írná meg a Lecke, vagy a Bérház című köteteit, akkor olyan figurákat, és élethelyzeteket írna körül, mint amilyeneket a Bëlga. A zenekar szituációkat, életképet bont ki, zenéjük is inkább afféle trendérzékeny hangminta költészet, és még csak azt sem mondhatjuk, hogy olyan nagy ötlet volt a trap hatású effektekkel megcsinálni a Nemzeti dalt, ugyanakkor a lemezen van jónéhány parádésan megoldott felvétel, amelyektől jobb kedvvel megyünk dolgozni vagy nyaralni. Ezek a dalok afféle megzenésített mémek. Ott van például a Kukanap, amelyben felvillan egy Pest környéki életkép, ahol már vasárnap kihúzzák a kukákat, és a hajléktalanok, rácsapják a kukafedőt a mellettük parkoló kocsikra, de aztán útra kel a hulladék, miközben csiripelnek a madarak és süt a nap.
A "Ne gyere már a seggembe!" kifejezés a türelmetlen magyar autós karakterét remekül tükrözi. Ez a figura tipikusan 5-ös szintet képvisel a stressz kezelésében, hiszen mindig türelmetlenül várja a zöld lámpát, és a forgalmi dugókban is alig bírja ki, hogy ne dudáljon. A szorongás és a frusztráció könnyen átragad rá, amikor a másik autós nem siet úgy, ahogy ő szeretné. Az ilyen sofőrök számára a közlekedés nem csupán a cél eléréséről szól, hanem egyfajta harci színtérré válik, ahol minden másodperc számít.
Indulj már, ne várj tovább, zöld a lámpa, hajts a vágyra, küldd el a fránya SMS-t, aztán irány a világ! Az album csúcsdarabja a Gazdabolt, az Ingatlanos és a Ne gyere már a seggembe mellett a partnerkapcsolati feszültségeket boncolgató Hagyjál békén című funky sláger, amely felidézi a családi viták apróbb okait, amik olyan ártatlanul indulnak, mint egy „drágám, mi is a jelszavam az ügyfélkapuhoz?” Aztán a helyzet hamarosan úgy alakul, ahogy a Bëlga megénekli:
Csak szólj, és máris ugrásra készen állok! / Kérlek, zúzd szét a falakat! / Gyere, oszd meg velem a gondolataidat! / Ne tartsd vissza magad! / Mutasd meg az igazi éned! / Ne tartsd magadban! / Gyere, kérd, amit szeretnél! / Ne legyen soha vége!
A Bëlga önkormányzati fogadóóráján megfordult mindenki, az ingatlanos, a kukás, a kertész, a taxis, és búcsúzóul ingyenes LED izzó helyett az Egyre gondolunk című album az ajándék.