Fedezd fel az új kreatív központot Ferencváros szívében – bemutatkozik a Bäse Creative Clubhouse! Itt a művészek és alkotók új otthonra leltek, ahol inspiráló környezet várja őket. Jártunk náluk, hogy megtudjuk, mit kínál ez a különleges hely a kreativitá

A Balázs Béla utcában nyílt Bäse Creative Clubhouse coworking iroda, workshopok, előadások és kisebb kiállítások otthona. Izgalmas kreatív hely, ahol kikapcsolhatunk az online világból, és új inspirációkkal töltődhetünk.
Ahogy járjuk a várost, egyre több közösségi teret fedezünk fel, közöttük van például a SPACE by fekete, a Kreativista., a Pikszis Kultúrpont vagy a Szerkesztőség, de a sor bőven folytatható. Ezekben a helyekben az a jó, hogy az online térhez szokott embereket visszarántják a személyes kapcsolódásokhoz. Elsőre talán kevésbé tudunk mit kezdeni ezekkel a helyekkel, mert elszoktunk attól, hogy közösségben legyünk, de a különféle workshopok, beszélgetések, előadások megmutatják, milyen jó is tud lenni az offline világ.
Bár a főváros gasztronómiai és kulturális középpontjai jelenleg a Bartók- és Margit-negyedben találhatók, a Bäse alapítói egy igazán pesti alternatívát kívántak létrehozni, amelyhez kiválóan illeszkedik Ferencváros megújult területe. Míg a kerület Tompa utcája és környéke gyakran vonzza a látogatókat, érdemes elhagyni a megszokott utakat, és felfedezni a kevésbé ismert részeket, mint a Thaly Kálmán, a Balázs Béla és a Sobieski János utcák, ahol meglepetésekkel teli helyekre bukkanhatunk. Ilyen például a IX. kerület legújabb kreatív közösségi központja, a Bäse Creative Clubhouse, ahol változatos terek várják az érdeklődőket, lehetőséget adva új élmények, tapasztalatok és tudás megszerzésére.
szívügye a közösségi élmények létrehozása, így nem csupán egy új helyet szerettek volna kialakítani, hanem egy olyan atmoszférát, ahol a találkozások és a kreatív ötletek szabadon áramolhatnak. Az üres 180 négyzetméteres térben, amely korábban egy táncstúdió otthona volt, új életet leheltek a falak közé. A Bäse csapata, amely mind a négy tagjának különböző háttérrel és tehetséggel rendelkezik, összefogott, hogy létrehozzanak egy olyan helyet, ahol a művészet, a kultúra és a közönség találkozhat. A helyszín nem csupán egy kávézó vagy egy galéria lett, hanem egy multifunkcionális tér, ahol workshopok, előadások és közösségi események zajlanak. A lakók igényeit figyelembe véve, az új funkciók nemcsak szórakozást, hanem közösségi élményt is kínálnak, így a Bäse nemcsak a kreatív elmék találkozóhelyévé vált, hanem a környék szívévé is.
Tábori-Simon José a vizuális kommunikáció világában jártas szakember, aki arculat- és kiadványtervezés terén szerzett elismerést. Jelenleg az ArtHungry művészeti vezetőjeként tevékenykedik, de nevét leginkább a Simon Says projekt és a Phenom magazin kapcsán ismerhetjük. Farkas-Zentai Lili újságíró és szerkesztő, a NeighbourART blog megálmodója, továbbá korábban a Hype&Hyper és az Octogon online magazin főszerkesztőjeként is dolgozott. Farkas Róbert AI művész, animátor és illusztrátor, akinek munkái között az Eszes róka meséi című könyvsorozat is megtalálható, míg Gelley-Hager Márk a MOME Brand Visual Supervisora, kreatív projektmenedzser és grafikus, aki a vizuális identitások tervezésében jeleskedik.
A Bäse falai között minden egyes emberi karakter és szenvedély nyomot hagyott. Itt található az ArtHungry dizájnshop egy különleges darabja, ahol a hazai tervezők kreatív alkotásait csodálhatjuk meg, legyen szó művészeti albumokról, magazinokról, stílusos divatkiegészítőkről vagy egyedi dísztárgyakról, amelyek mind a polcokat díszítik. Az épület felső szintjén pedig egy loft tér várja a látogatókat, ahol előadások, workshopok és inspiráló beszélgetések zajlanak a kreatív ipar világáról.
Jól kihasználják a hely sajátosságait is, ugyanis az utcafronti hatalmas üvegablakoknak köszönhetően a földszint kortárs kiállítások helyszíne lett. Hol modern grafikákat, hol illusztrációkat, hol pedig fotókat és izgalmas tipográfiai munkákat nézhetünk meg itt. Ottjártunkkor a győri alapítású rebirth kreatív stúdió pop-up vására és kiállítása, vagyis számtalan vintage tárgy, dohos pincékből előhalászott csoda szép kristálypoharak, vázák és mindennapi tárgyak foglalták el a teret, megmutatva, milyen sokféleképpen használható a hely. Akár nappalivá is képes átalakulni, legalábbis mi úgy éreztük magunkat, ahogy a sajtóreggelin a rebirth tárgyaival megterített asztalnál beszélgettünk - éppen úgy, mint egy családi reggelin az ünnepekkor. A rebirth minikiállítása (amelyhez egy eseménysorozat is kapcsolódik) május 22-ig látható a Bäse tereiben, s bár ez csak egy kis szelet a háromezres gyűjteményből, bőven felfedezhetünk benne olyan darabokat, amelyek egykor nagymamáink polcát díszítették vagy a gyerekkorunk hétköznapjait színesítették. Érdemes elcsípni őket.