Katalin hercegnőnek elérkezett az idő, hogy megalkossa a saját búcsúztatójának tervét. A feladat nem csupán szomorú, hanem rendkívül jelentőségteljes is, hiszen egy élethosszig tartó örökséget kell hagynia maga után. Az eseménynek tükröznie kell életének


Fedezd fel, hogyan érintkeznek az egyes csillagjegyek Isten energiájával: bemutatjuk, milyen módon kommunikál veled a felsőbb hatalom!

Tavaly ősszel az egész világot körbejárta a hír: hiába kommunikálja a palota, hogy a rákbeteg III. Károly egyre jobban van, elkészült a Menai-híd hadművelet terve, vagyis a király halálát követő teendők menetrendje. A terv tartalmazza halála bejelentésének menetét - először a miniszterelnököt tájékoztatják, majd az udvar legfontosabb tagjait, ezután következik a hivatalos bejelentés -, valamint a hivatalos gyászidőszak és a temetés pontos menetrendjét, tekintettel az uralkodónak a szertartással kapcsolatos, speciális kívánságaira is.

Nemrégiben a család másik, betegséggel küzdő tagja, Katalin hercegné is megkapta a halála utáni teendők hivatalos irányelveit. Érdekes módon, a dokumentum, mely a "Readingi híd" nevet viseli, nem csupán egyházi vezetők és katonai protokollszakértők közreműködésével készült, hanem Katalin aktív részvételével is. A hercegné így saját kezébe vette a sorsát; elhatározta, hogy halála esetén az Ír testőrezred fogja kísérni koporsóját, hiszen ő a tiszteletbeli parancsnokuk. Ezen kívül a BBC-vel is egyeztetett arról, hány kamera örökítheti meg az eseményeket, és megtiltotta, hogy bármely családtag arcát közeli felvételen mutassák, ezzel védve a magánélet intimitását.

A szertartáson felcsendülő zenéket is a ő maga választotta ki. A forgatókönyv azt is tisztázza, hogy amennyiben hercegnéként távozna az élők sorából, akkor a királyi temetőben, a windsori kastély parkjában lelne örök nyugalomra, amennyiben viszont már királynéként érné a halál, akkor a Szent György-kápolnában temetnék el. Igaz, ez utóbbi esetben amúgy is egy teljesen új forgatókönyvet kell majd írni, hiszen teljesen más protokoll vonatkozik a trónörökös felesége és megint más egy királyné temetésére.

Bár elsőre talán morbidnak tűnik, hogy egy 43 éves nő temetési szertartásának részletes forgatókönyvét készítsük el, ennek a lépésnek mélyebb értelme van Katalin betegségével kapcsolatban is. Az udvar célja, hogy megakadályozza a káoszt, és biztosítsa, hogy minden esemény méltóságteljesen, jól megtervezetten zajlódjon, még a legnehezebb pillanatokban is. Ezt a gyakorlatot Diana hercegné váratlan halála után vezették be, amikor is a teendők hiányzó terv nélkül hagyták hátra a családot. Napokba telt, mire sikerült egy olyan búcsú forgatókönyvét kialakítani, amely méltó volt a hercegné emlékéhez.

Ezután döntött úgy a királyi család, hogy minden váratlan fordulatra felkészülve mindegyik családtagnak előre elkészítik a temetési forgatókönyvét. Mit ahogy az is hagyomány, hogy ezeket a terveket valamely hídról nevezik el - II. Erzsébet királynőé a London Bridge hadművelet nevet kapta -, ami az élet és halál közötti átmenet mellett a monarchia folytonosságát is hivatott jelképezni.

Katalin nem csupán az elmúlásra, hanem a jelen pillanataira is figyelmet szentel. Nemrégiben egy kórházban járt, ahol a rák ellen harcoló betegeket látogatott meg. A látogatás során nemcsak kedves mosollyal örökítette meg a pillanatokat, hanem szívhez szóló, személyes vallomást is megosztott arról, milyen nehézségekkel néz szembe a kemoterápiás kezelést követően.

Related posts