Magyarország egészségügyi rendszerében jelentős előrelépést jelent az elektronikus orvosi igazolások bevezetése, amely minden tekintetben sikeresnek bizonyult - derül ki a Világgazdaság elemzéséből.


Az igazolás mostantól automatikusan elérhető az EESZT és a KRÉTA rendszerében. Az utolsó három hónap során több mint kétmillió elektronikus orvosi igazolás érkezett ezzel a folyamattal.

Az utolsó három hónap során a KRÉTA rendszerén keresztül több mint kétmillió elektronikus orvosi igazolás jutott el a tanintézményekhez, ami azt mutatja, hogy az e-igazolások bevezetése rendkívül sikeres volt - mondta el a Belügyminisztérium stratégiai ügyekért felelős helyettes államtitkára hétfői sajtótájékoztatóján Budapesten.

"Az igazolások 90 százaléka problémamentesen eljutott az osztályfőnökökhöz, ami azt jelenti: teljesült a tárca célja, vagyis az, hogy időt és energiát takarítsanak meg az orvosok, a pedagógusok, a szülők és a tanulók számára" - számolt be róla Molnár Karolina, aki hozzátette, hogy az elektronikus orvosi igazolások bevezetését az tette lehetővé, hogy összekapcsolták az EESZT-t (Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér) az E-KRÉTA felülettel, ezért amikor a háziorvos az EESZT felületen igazolást ír, az automatikusan megjelenik a KRÉTA-rendszerben is.

Ezáltal teljes mértékben megszüntették a papíralapú orvosi igazolásokat, ami jelentős idő- és energia-megtakarítást eredményezett. Korábban ugyanis a tanulóknak el kellett látogatniuk az orvoshoz, majd az igazolást eljuttatniuk az iskolába, ami nemcsak nekik, hanem a pedagógusok számára is extra adminisztratív terhet jelentett.

Molnár Karolina hangsúlyozta, hogy az elektronikus orvosi igazolások nemcsak kényelmesebbé teszik az adminisztrációt, hanem a hamisítással szembeni védelmet is garantálnak.

Idén, a digitalizációtól függetlenül, jelentős változásokon ment keresztül az orvosi igazolások rendszere, amelyet egy áprilisi törvénymódosítás indított el.

Related posts