Íme, itt található a kórházi fejlesztések listája, amelyek elmaradtak, köszönhetően a Tisza Pártnak és Brüsszel politikai döntéseinek.

"A magyar polgároknak joguk van tudni, hogy mi rejlik Brüsszel és a Tisza Párt titkos megállapodása mögött, amely őket hátrányos helyzetbe hozza!" - figyelmeztetett közösségi platformján Takács Péter. A Belügyminisztérium egészségügyért felelős parlamenti államtitkára bejegyzésében részletezte azokat a kórházakat és mentőállomásokat, amelyek korszerűsítése éppen emiatt késlekedik.
Mint arról a Magyar Nemzet is beszámolt, Takács Péter ma sajtótájékoztatót tartott az ügyben a szolnoki kórház előtt, amelyen kiemelte: harminchét kórház ötven telephelyén kerülne sor felújításra, illetve új épületek építésére, ezen túl pedig harminchárom mentőállomást építenének vagy újítanának fel, az ehhez szükséges források azonban politikai okokból nem érkeztek meg az Európai Uniótól.
Emlékezetembe idéződik, hogy tavaly nyáron Magyar Péter csapata bejárta a magyar kórházakat, és már akkor is szemet szúrt, hogy az uniós helyreállítási és ellenállóképességi eszköz projekt (RRF) keretében felújítandó intézmények nyomait kutatták.
- hívta fel a figyelmet.
Az államtitkár nyilvánosságra hozta ezeket az adatokat, hogy hangsúlyozza a Tisza Párt legújabb botrányának komolyságát. Emlékezetes, hogy Kollár Kinga egy brüsszeli bizottsági ülés keretében kifejtette véleményét, miszerint az uniós források visszatartása jól működik és hatékony, mivel ez megakasztja a magyar gazdaság fejlődését, és ennek következtében számos beruházás és kórházfelújítás marad el.
A Tisza Párt politikusa úgy véli, hogy a romló életminőség valójában kedvező helyzetet teremt az ellenzék számára. Kollár Kinga tevékenysége révén a Tisza Párt ellen olyan mértékben felforrósodott a közhangulat, hogy Bayer Zsolt, lapunk publicistája, a CÖF-CÖKA képviseletében tüntetést hirdetett, amelyet tegnap délután rendeztek meg a Millenárison.
Takács Péter sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy a források elvonása nem csupán a kormányt vagy a Fideszt érinti, hanem közvetlenül a magyar kórházakat, orvosokat, szakdolgozókat és mentősöket is sújtja. Ezek a források elengedhetetlenek lettek volna ahhoz, hogy javítsák a munkakörülményeiket, és ami a legfelháborítóbb, az a magyar betegek helyzetét is negatívan érinti. A magyar állampolgároknak joguk van ahhoz, hogy megfelelő infrastrukturális háttérrel rendelkező egészségügyi ellátásban részesüljenek – emelte ki.
Az államtitkár nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy a közeljövőben nyilvánosságra kerül az összes tervezett közúti, vasúti, ipari és oktatási fejlesztés listája is, amelyek a jelenleg zárolt helyreállítási alap terhére valósulnak meg.