Lenyűgöző fordulat, tiszta ív, átalakuló Európa – ez a jövő lehetősége az ukrajnai béke megteremtése után, ahogy azt Washingtonban látják.


Az amerikai alelnök részletesen ismertette, milyen dinamika figyelhető meg Ukrajna helyzetében. Kiemelte, hogy véleménye szerint a nyugati demokráciák, különösen az Egyesült Államokban és Európában, túlzottan felnagyították az orosz beavatkozás jelentőségét. Hangsúlyozta, hogy Európának el kell ismernie a jelenlegi politikai rendszer ellen irányuló mozgalmak növekedését, és nyitottan kell hozzáállnia ehhez a folyamathoz.

J. D. Vance, az Egyesült Államok alelnöke úgy véli, hogy egy sikeres békemegállapodás Ukrajnában új kezdetet jelenthet az amerikai-orosz kapcsolatok számára. Vance a The Wall Street Journalnak adott interjújában, amely pénteken jelent meg közép-európai idő szerint, arra utalt, hogy egy olyan megállapodás születhet Ukrajnáról, amely sokakat meglep majd.

Vance véleménye szerint a Donald Trump által irányított amerikai administration célja, hogy meggyőzze Vlagyimir Putyint, az orosz elnököt, arról, hogy Oroszország számára kedvezőbb eredményeket érhet el a diplomáciai tárgyalások során, mint a harctéren. Az alelnök szerint ezt a szándékot tükrözi az a javaslat is, amely szerint egy sikeres békemegállapodás után az amerikai-orosz kapcsolatok új alapokra helyezhetők, tiszta lappal indulva.

Az alelnök arról is beszélt, hogy Moszkvát jelenlegi elszigeteltsége a nyugati piacoktól Peking alárendelt partnerévé tette. Ugyanakkor "Putyinnak nem áll érdekében, hogy a kistestvér legyen egy Kínával kötött koalícióban" - fogalmazott.

Kijelentette, hogy ha Moszkva nem mutat jóhiszeműséget a tárgyalások során, akkor az amerikai csapatok Ukrajnába küldésének lehetősége továbbra is "nyitva áll".

"Az Egyesült Államoknak számos gazdasági és katonai nyomásgyakorlási eszköze áll rendelkezésére, amelyeket Oroszországgal szemben alkalmazhat."

- mondta Vance.

"Az elnök nem szemellenzővel a fején fog belemenni ebbe a dologba. Azt fogja mondani, hogy minden az asztalon van, kössünk alkut" - fogalmazott. -"Szerintem egy olyan alku fog születni, amely sokakat meg fog döbbenteni".

Trump szerdán egyeztetett telefonon Putyinnal, és az ukrajnai háború lezárására vonatkozó szakértői egyeztetések azonnali megkezdésében állapodtak meg. Trump ezután Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel is beszélt telefonon. Dmitrij Peszkov orosz elnöki szóvivő kijelentette, hogy Moszkva számára Washington a fő tárgyalópartner a rendezés ügyében.

Vance a legújabb interjú során megosztotta a következőket:

még túl korai lenne megmondani, hogy az ország területének mekkora része marad Oroszországé,

Tedd egyedivé a szövegedet: arról, hogy az Egyesült Államok és más nyugati partnerek milyen biztonsági biztosítékokat kínálhatnak Kijev számára. Hangsúlyozta, hogy ezeket a részleteket a békefolyamat során kell pontosítani és kidolgozni.

"Számos megoldás és variáció létezik, de mi törődünk azzal, hogy Ukrajna szuverén függetlenséggel rendelkezzen" - jelentette ki.

Az amerikai alelnök kifejtette, hogy az európai vezetőknek tudomásul kell venniük a jelenlegi politikai struktúrával szembeni mozgalmak növekvő hatását. Szerinte az egyik legfontosabb feladat a tömeges migráció megfékezése, és a progresszív politikai irányvonal visszafogása. Továbbá hangsúlyozta a hagyományos értékek újbóli érvényesítésének fontosságát, valamint a migránsbűnözés visszaszorítását.

"Ez valójában a cenzúra és a migráció kérdéseit járja körül, a félelem érzését, amelyet Trump elnök és én is tapasztalunk, miszerint az európai vezetők valamiért tartanak a saját polgáraiktól" - nyilatkozta Vance.

Mint mondta, sürgetni fogja a német politikusokat, hogy működjenek együtt minden párttal, beleértve a migrációellenes Alternatíva Németországért (AfD) pártot is.

Az amerikai alelnök véleménye szerint az orosz beavatkozás hatását a nyugati demokráciákra, beleértve az Egyesült Államokat és Európát, túlságosan felnagyították.

Kijelentette, hogy a migráció megfékezésének elutasítása sokkal nagyobb veszélyt jelent a demokráciára, mint Moszkva beavatkozása a választásokba.

"Sajnálattal állítom, hogy a választók akaratát számos európai szövetségesünk figyelmen kívül hagyta" - nyilatkozta Vance, hangsúlyozva, hogy a migrációellenes pártok kizárása a kormánykoalíciókból az emberek véleményének figyelmen kívül hagyását jelenti.

Related posts