Rendkívül aggasztó adatok láttak napvilágot: Donald Trump drámai mélypontra jutott.

Donald Trump megítélése újabb mélypontot ért el az Egyesült Államok iráni katonai beavatkozását követően. Ugyanakkor a republikánus szavazók körében paradox módon nőtt a Közel-Kelet-politikájának támogatottsága. Ezt a tendenciát az Economist és a YouGov legfrissebb felmérése alapján a Hill magazin is kiemelte.
A közvélemény-kutatást abban az időszakban hajtották végre, amikor Trump bejelentette három iráni nukleáris létesítmény bombázásának tervét. Érdekes módon a válaszadók körülbelül egyharmada a bejelentést megelőzően, míg a kétharmaduk azt követően kapcsolódott be a felmérésbe.
A republikánus zászlóvivő nettó megítélése a poll alapján mínusz 14 százalékpontra süllyedt:
az amerikaiak mindössze 40 százaléka volt Trumpról kedvező véleménnyel, 54 százalék viszont elutasította a munkáját elnökként.
Ez Trump második elnöki ciklusának során eddig regisztrált legalacsonyabb népszerűségi szintje a YouGov felmérése alapján.
és első elnökségének átlagától is elmarad. Az amerikaiak többsége számos szakpolitikai kérdésben szintén elutasította Trump tevékenységét: kezdve a nemzetbiztonsági kérdésekben mért nettó mínusz 2 ponttól a mínusz 4 pontra mért bevándorláson át az inflációval kapcsolatos mínusz 26 százalékpontig terjedően.
Annak a megítélése, hogy Trump hogyan kezelte az Izrael és Irán közötti konfliktust mínusz 17 pontra csökkent az előző heti mínusz 4 pontról.
Az iráni katonai akció egyértelműen megerősítette a republikánus szavazók hitét. Az esemény előtt a republikánusok 57 százaléka pozitívan értékelte Trump teljesítményét ezen a területen, míg csupán egyharmaduk támogatta az iráni nukleáris létesítmények bombázásának ötletét. Az akció bejelentését követően azonban a republikánusok támogatottsága 82 százalékra ugrott, és az atomlétesítmények bombázásának támogatottsága is 70 százalékra emelkedett.
A demokraták körében ezzel szemben 56 százalékról 74 százalékra nőtt azok aránya, akik szerint az USA-nak nem kellene az iráni nukleáris program létesítményeit támadnia.
Az újonnan készült felmérés rávilágított, hogy a republikánusok körében mély megosztottság tapasztalható Amerika nemzetközi szerepvállalásával kapcsolatban.
A republikánus szavazók körében 48 százalék úgy véli, hogy az Egyesült Államoknak fontos aktívan részt vennie a világpolitikai eseményekben, míg 31 százalék inkább a távolságtartás mellett áll. Azok a republikánusok, akik az aktív nemzetközi szerepvállalás mellett foglalnak állást, körülbelül háromnegyede támogatja az iráni nukleáris létesítmények bombázását, míg a kevésbé intervencionista nézeteket valló republikánusok közül csupán 35 százalék gondolja hasonlóképpen.