Egy különleges versennyel tisztelegtek a birkózás helyi hősének emlékére, amely számos érdeklődőt vonzott. A rendezvény során a résztvevők nemcsak a sportág iránti szeretetüket mutatták meg, hanem a közösség összetartozását is ünnepelték. A galéria képei


Bár a csapatversenyben nem sikerült a dobogóra lépni, a helyi birkózók mégis számos érmet hoztak haza az Arany Iskolában zajlott Komóczi Gábor Emlékversenyről, amely a mögöttünk álló hétvégén került megrendezésre.

A hétvégén az Arany iskola tornaterme adott otthont a DKSE birkózó szakosztály által szervezett Komóczi Gábor Emlékversenynek. Ez az esemény nemcsak emlékezés volt, hanem a Nyugat-Magyarország Régió Területi Szabadfogású Bajnokságának is része, amelyen az U10-es, U11-es és U13-as korosztályú birkózók mérték össze tudásukat.

Húsz kivételes érem a hazai sportéletben

A szombati megméretésen közel kétszáz gyermek bizonyíthatta tudását végig remek hangulatban, s a mezőnyben természetesen ott voltak a házigazda DKSE és fiókszakosztályainak (Gurics GYBDSE, Enying VSE) birkózói is, igaz a DKSE gárdája erősen tartalékosan tudott csak felállni a gyermekeket sújtó betegséghullám miatt. A megméretés megnyitóján előbb Szűcs István, a DKSE birkózó szakosztályának elnöke, majd Motyovszki Mátyás, az önkormányzat Ifjúsági, Sport és Turisztikai Bizottságának elnöke köszöntötte a gyermekeket, végül Mátyás Gábor, a DKSE ügyvezető elnöke emlékezett meg a viadal névadójáról, s kívánt minél jobb versenyzést a résztvevőknek.

A megméretés során összesen 172 ifjú birkózó mérte össze erejét, ahol a fiúk és lányok együtt léptek szőnyegre. A verseny első körében az U10-es és U11-es korosztályok versenyzői mutatták meg tudásukat, majd egy rövid pihenőt követően az U13-asok is csatlakoztak a küzdelemhez. A DKSE birkózó szakosztályából huszonheten regisztráltak a viadalra, ám a betegséghullám miatt végül "csupán" tizenketten álltak rajthoz. Ők azonban maximálisan igyekeztek kihozni magukból a legjobbat. A versenyt követően birkózóink összesen öt arany-, nyolc ezüst- és hét bronzérmet zsebeltek be, a csapatversenyt pedig a Dél-Zselic SE nyerte, megelőzve Esztergom és Zalaegerszeg csapatait.

Jó irányba haladnak.

Bár a DKSE birkózói nem tudtak felállni a dobogóra a csapatverseny során, Mátyás Gábor ügyvezető elnök mégis rendkívül büszke volt a hazai sportolóinkra. Különösen örömteli számára, hogy újra egy fantasztikus hangulatban zajló versenyt tudtak szervezni, amely sikeresen mozgósította a fiatalokat.

Összességében a verseny rendkívül jól alakult, bár a szívem egy kicsit fáj amiatt, hogy a csapatversenyben nem tudtunk dobogóra állni. Sajnos a sok hiányzó miatt nem volt reális esélyünk erre. A gyerekek viszont igazán dicséretesen küzdöttek, igazi harcosok voltak a szőnyegen. Akadtak olyan vereségek is, amelyeket az utolsó pillanatokban szenvedtek el, de ez sajnos a sport velejárója. Szerencsére a lebonyolítás is zökkenőmentes volt, és bízom benne, hogy mindenki szép élményekkel távozott, hiszen ez rendkívül fontos számunkra.

Motyovszki Mátyásnak rengeteg személyes élménye volt a verseny névadójától, Komóczi Gáborról, s mint azt érdeklődésünkre elárulta, nagy bravúrnak tartja, hogy ilyen létszámmal sikerült megrendezni a hétvégi viadalt.

Legelső emlékem nyolc éves koromból szorosan összefonódik Komóczi Gáborral, hiszen édesapám és ő nagyon jó barátok voltak. Amikor apu elvitt birkózni, Gabi bácsi mindig fogadott, és azonnal a szárnyai alá vett. Rengeteg csodálatos élmény fűződik hozzá, és sokat köszönhetek neki a pályafutásomban: az eredményeim, a fejlődésem mind az ő támogatásának eredménye. Persze, nem volt mentes a fájdalmaktól, könnyektől, fáradtságtól és izzadságtól sem – ezek mind hozzájárultak ahhoz, hogy elérhessem céljaimat. A szombati verseny különleges bravúr volt, hiszen az országot sújtó betegséghullám ellenére sikerült egy ekkora létszámú eseményt lebonyolítani. Ez pedig azt is jelzi, hogy a birkózó utánpótlás Magyarországon jó úton halad.

Related posts